فهرست مطالب

خدمات کف‌سابی چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

در این مطلب می‌خوانید:

کف‌سابی یکی از خدمات متداولِ ساختمانی و صنعتی است که سابقه زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی این خدمت به بررسی قابلیت‌های بیشتر کف‌سابی و همین‌طور کاربردهای دیگر آن اشاره کنیم. اطمینان می‌دهیم اگر تا پایان این مطلب همراه ما باشید، اطلاعات مهمی برای «زیباتر ساختن محیط پیرامون خود » به دست خواهید آورد.

کف‌سابی چیست؟

کف‌سابی یکی از خدمات مرتبط با کف ساختمان محسوب می‌شود که سابقه‌ای بلندمدت دارد. این کار در زمان‌های قدیم با نام «سنگ‌سابی کف» شناخته می‌شد؛ ولی با پیشرفت تکنولوژی و اضافه شدن متریال‌های متنوع برای ساختن، کف ساختمان‌ها و محیط، نام این خدمات به عبارت کلی‌تر کف‌سابی تغییر کرد. امروزه خدمات کف‌سابی در مکان‌های بسیاری همچون ادارات، پارکینگ‌ها، مراکز خرید، اماکن زیارتی، محیط‌های صنعتی، بیمارستان‌ها، بانک‌ها و استادیوم‌های ورزشی اجرا می‌شود.

روش کار خدمات کف سابی به چه صورت است؟

ماهیت اصلی خدمات کف‌سابی به این صورت است که به کمک یک سنگ آسیاب دوار، کف را می‌سایند تا پستی بلندی و خوردگی و ماتی آن برطرف شده و صاف و صیقلی شود. بسته به جنس کف ساختمان می‌توان از سنگ آسیاب‌های با درجه سختی مختلف، از فرچه نرم گرفته تا سنگ‌ساب الماسه (ویژه سنگ گرانیت) استفاده کرد.

خدمات کف‌سابی و نظافت کف چیست؟ قیمت آن چقدر است؟
خدمات کف‌سابی و نظافت کف چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

چرا از کف‌سابی استفاده می‌شود؟

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از خدمات کف‌سابی بحث زیبایی آن باشد. کف صیقل زده شده، جلوه‌ی بی‌نظیری به محیط می‌دهد. ضمن اینکه عبور و مرور را نیز آسان‌تر می‌کند. اما از دیگر مزایای خدمات کف‌سابی می‌توان به پیشگیری از فرسایش کف و آسیب دیدن آن اشاره کرد. با کمک خدمات کف‌سابی، فرورفتگی و برآمدگی‌های سطوح گرفته می‌شود و امکان نفوذ رطوبت به درون سطح بسته می‌شود.

چه فضاهایی را می‌توان کف‌سابی کرد؟

پارکینگ: پارکینگ‌ها یکی از مهم‌ترین مکان‌های ساختمان هستند. کف پارکینگ‌ها به دلیل حجم بالای عبور و مرور ماشین‌ها، بیشتر فرسوده شده و زودتر آسیب می‌بیند؛ بنابراین خدمات کف‌سابی برای آنها بیشتر استفاده می‌شود.

اگر کف پارکینگ از جنس بتن باشد، به خوبی می‌توان با کمک کف‌سابی آن را یکپارچه و مقاوم کرد. همچنین می‌توان از  «رزین اپوکسی» برای ایجاد مقاومت فوق‌العاده بالای کف پارکینگ‌ها استفاده کرد. رزین اپوکسی یک محلول شیشه‌ای است که آن ‌را بر روی کف پارکینگ می‌ریزند و پس از خشک شدن، همچون یک لایه شیشه‌ای بسیار مقاوم بر روی کف قرار می‌گیرد. از این ماده برای پوشش کف مراکز ورزشی مثل استادیوم‌های والیبال و بسکتبال نیز استفاده می‌کنند.

مکان‌های دارای کف سنگی: اگر کف سالن یا ساختمان‌ها از جنس سنگ باشد به تدریج با عبور و مرور کدر و گاه فرسوده می‌شود. مراکز پرترددی همچون مراکز خرید، بانک‌ها و بیمارستان‌ها، عمدتا از خدمات کف‌سابی سطح استفاده می‌کنند.

حیاط و پشت‌بام: برای کف‌های موزاییکی نیز از خدمات کف‌سابی استفاده می‌شود. البته بهتر است پس از انجام این کار موزاییک‌ها را با کمک دوغاب سیمان بندکشی کرد.

محیط‌های خاص: کف‌سابی در برخی از محیط‌های خاص همچون آشپزخانه‌ها و حتی سالن‌های پذیرایی و کارگاه‌ها اجرا می‌شود. معمولا پس از کف‌سازی با کمک رزین مخصوص اپوکسی، از خدمات کف‌سابی استفاده می‌شود تا سطحِ صاف و صیقلیِ فوق‌العاده‌ای در محیط ایجاد شود.

عمر خدمات کف‌سابی چقدر است؟

بسته به میزان ترافیک و همین‌طور جنس کف، این میزان متفاوت است. اما معمولا این خدمات در دوره‌های یکساله تا چند‌ساله تمدید می‌شود.

آیا قیمت این خدمات بالاست؟ هزینه کف‌سابی یک ساختمان چقدر است؟

خدمات کف‌سابی جزو خدمات با قیمت متوسط ساختمان است. قیمت کف‌سابی برای یک سطح با مساحت ۲۰۰ متر مربع حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک و نیم میلیون می‌باشد. البته برای کف سابی سطح‌ها با سنگ‌های گرانیتی به ازای هر متر مربع مبلغ ۱۲۰۰ تومان و همین‌طور برای کف سابی رزین و یا اسید‌شویی به ازای هر متر مربع مبلغ ۳۰۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

مهم‌ترین خدمات کف‌سابی عبارت است از:

  • شستشوی کف با مواد شوینده
  • کف‌سابی با دستگاه سمباده
  • اسید‌شویی
  • بتونه‌کاری

خدمات کف‌سابی در استادکار:

در استادکار، ۲۷۰خدمت مختلف در بخش‌های متنوع منزل و ساختمان، زیبایی، نظافت، تاسیسات، خودرو و غیره توسط بیش از ۱۰ هزار متخصص ارایه می‌شود.

خدمات کف‌سابی یکی از متداول‌ترین این خدمات در بخش شستشو و نظافت ساختمان است. شما با ثبت سفارش کف‌سابی در وب‌سایت و اپلیکیشن استادکار، می‌توانید خدمات  «شستشوی کف با مواد شوینده» ،  «کف‌سابی با دستگاه سنباده» و یا «اسید شویی» را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب نوع جنسِ سطح (مرمر، بتن، کاشی و..) و متراژ ساختمان و یا محیط مورد نظرتان، اطلاعات کامل‌تری را از متخصصین کف‌ساب دریافت کنید.

همچنین شما می‌توانید محیط مورد نظر خود همچون راه پله، پارکینگ، حیاط، استخر و غیره را انتخاب کنید.

یک خدمت ویژه: شما می‌توانید با انتخاب گزینه کارشناسی رایگان، از راهنمایی و مشاوره رایگان متخصصین استادکار استفاده کنید و پس از آن خدمت مورد نظر خود را دریافت کنید. این کار باعث می‌شود تا انتخاب دقیق‌تری داشته باشید و بدون ریسک سفارش دهید.

پس اگر این مزیت‌ها برایتان ارزشمند است همین حالا برای ثبت سفارش خدمات مورد نظرتان در زمان دل‌خواه و مکان مورد نظر‌تان اقدام کنید.