سازه lsf سازه ای سبک و ضد زلزله است که با سازه ال اس اف میتوان ساختمان هایی ضد زلزله ساخت

فهرست مطالب

سازه ال اس اف

سازه lsf

سازه نوین lsf

سازه lsf

سازه نوین lsf

سیستم سازه‌ ای فولادی سبک (LSF) یک سیستم سازه‌ ای پیشرفته است. که در انواع ساخت‌ و سازها مانند خانه‌ های ویلایی. ساختمان‌ های مسکونی و اداری، هتل و هتل آپارتمان‌ ها. ساختمان مدارس و دانشگاه، رستوران‌ ها و… دارای کاربرد است.

و یکی از مناسب‌ ترین سیستم‌ های ساختمانی است که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

سازه نوین lsf

طبق محاسبات کارشناسان شرکت فنی مهندسی ساناسازان، در بلایای طبیعی مثل زلزله، زندگی ما را بارهای مرده تهدید می‌ کنند.

بارهای مرده شامل مصالح سنگین در دیوارها، کف و سقف و هم‌چنین شامل وسایل زندگی ما نیز هستند. سازه‌ های سبک فولادی (LSF) به دلیل یکپارچگی اجزای تشکیل‌ دهنده .و سبکی وزن، مناسب‌ ترین رفتار را در برابر نیروهای وارده ناشی از زلزله از خود نشان می‌ دهند.

 

از دیگر مزایای این سازه‌ ها می‌ توان به سرعت ساخت بالا. دوام و طول عمر زیاد، امکان جمع‌ آوری و نصب در مکان دیگر. صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و مواد، طراحی‌ های زیبا و دلنشین، سهولت اجرا.کیفیت بیشتر با صرف هزینه کمتر، حذف خطاهای انسانی در زمان اجرا و… اشاره کرد.

استاندارد های طراحی سازه نوین lsf

در سال 1939 با توجه به تحقیقاتی که در دانشگاه کرنل اتفاق افتاد . نخستین استاندارد اولیه با حمایت AISI به ثبت رسید. امروزه به دلیل کیفیت مناسبی که ساخت و انتشار lsf وجود دارد . همچنین سرعت بالا و مقاومت زیاد آن در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله از ال اس اف در کشورهای همچون انگلستان، امریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و… استفاده می‌شود. در سال‌های گذشته استفاده از سازه های کم وزن، که پر استفاده‎‌ترین و پر کاربردترین نوع آن‌ها سازه نوین lsf است، رشد داشته و اینطور به نظر می‌آید که این پیشرفت در آینده‌ای بسیار نزدیک سرعت بیش‌تری خواهد گرفت.

در ایران و در کل جهان از ال اس اف ها برای ساخت خانه ها و ساختمان های از پیش ساخته شده استفاده می‌گردد.