سازه LSF

سازه LSF مخفف شده LightWeight Steel Frame یا سازه سبک است. مهم تزین کاربرد آن این است که از آن میتوان برای ساختمان هایی با ارتفاع کم و همچنین برای ساختمان های اسمان خراش و سازه های چند طبقه هم مورد استفاده است.
جزئیات سازه lsf structure
کشور هایی مثل ایران به دلیل این که زلزله خیز هستند. بیشتر از این نوع سازه استفاده میکنند. و این نوع ساختمان پیش ساخته با وزن سبک قابل اجرا است به دلیل سبک بودن و وزن کم آن مرغوبیت بالایی دارد.
LSF :
از قطعات با جداره نازک باز ساخته شده است. این قطعه با انجام عملیات نورد سرد شده و روی ورقه نازک فلزی قرار میگیرد. از جمله مزایای این سازه :پیش ساخته بودن، سرعت بالا در اجرا، سازگار بودن با محیط زیست، مقاومت در برابر لرزه و اقتصادی بودن، به همین دلیل استفاده از این نوع سازه مورد استفاده قرار گرفته است. و از جایی که در ایران ورقه های فلزی با ضخامت ۲ تا ۶ میلی متر دارای استفاده های محدود است. امکان استفاده از سازه ال اس اف در ایران بسیار بیشتر است.
آنچه در ادامه خواهید خواند:
مزایای و معایب سازه LSF
نحوه اجرای LSF
قیمت سازه LSF
مزایای سازه LSF
۱. سرعت ساخت بالا
۲. سبک اما قوس دار
۳. ایمنی بالا
۴. کیفیت بالا نسبت به خانه های سنتی
۵. راحتی در نصب و جمع آوری سازه
۶. اقصادی بودن این نوع خانه ها
۷. قابلیت بازیافت و استفاده کمتر از منابع طبیعی
معایب سازه LSF
۱. تعداد طبقات ساخته شده در این سازه محدود است.
۲. به نیروی کار ماهر و آموزش دیده نیاز است.
۳. استفاده از جوش برای اتصالات
۴. تهیه ورقه های گالوانیزه هزینه بالایی دارد.
۵. در ابعاد محدویت وجود دارد.
نحوه اجرای سازه
برای اجرای این سازه هم همانند سازه های دیگر نیاز به معماری و طراحی سازه است. ابتدا طرح معماری و طراحی سازه انجام میشود وبعد از آن نقشه های اجرایی انجام شده و بر اساس ان اجرای سازه انجام میشود.
قیمت سازه
عوامل زیادی در قیمت این نوع سازه وجود دارد مهمترین دلیل موثر در قیمت این نوع سازه متریال مورد استفاده در ساخت است. البته نوسانات بازار هم یکی از دلایل متفاوت بودن قیمت این سازه است اما مهمترین دلیل نوع مصالح مصرف شده است. قیمت سازه LSF نسبت به سازه بتنی و فلزی بالا است. اما مدت زمان ساخت سازه های بتنی و فلزی ۵ برابر سازه LSF است هر چقدر مدت زمان ساخت سازه زیاد شود هزینه هایی مانند دستمزد نیرو، بیمه نیروی کار هم به آن اضافه میشود بدین صورت هزینه هر دو سازه تغریبا یکی است. بیشتر هزینه ها صرف خرید ورق گالوانیزه و مصالح ساختمانی برای اجرای پروژه میشود.
ساختمان پیش ساخته LSF
همان طور که از اسم پیش ساخته پیداست یعنی این نوع ساختمان پیش ساخته قبل از اجرا در کارخانه تولید و طراحی شده و فقط برای نصب و اجرا به مکان مورد نظر حمل میشود.
شرکت ساناسازان با طراحی و تولید ساختمان پیش ساخته و سازه ال اس اف با کیفیت بالا در خدمت شما است برای دیدن نمونه کار و اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت ساناسازان به صفحه sanasazan-co.com مراجعه کنید.