فهرست مطالب

مبل شویی شمال تهران

مبل شویی در شمال تهران به روش بخارشویی

مبل شویی در منطقه نیاوران به روش بخارشویی

بخارشویی به ” از بین بردن لکه ها و کثیفی های موجود برروی مبلمانی که بدلیل استفاده زیاد ظاهری زشت و کثیف به خود میگیرند، کمک میکند. ” در ادامه در مورد چگونگی تمیز کردن مبل به روش ایمن و موثر بحث می کنم.

برای اطمینان از ضریب موفقیت این روش ها، 8 نکته مفید را در ادامه میبینید.

بخارشو وسیله ای آسان و سازگار با محیط زیست برای از بین بردن لکه های پارچه است که بسیاری از صاحبان خانه به آن اعتماد دارند. از آنجایی که این ماشین ها برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن آب، آب را برای خروج بخار جوش می دهند، از مواد شیمیایی تحریک کننده استفاده نمی شود.

با کمک گرفتن از این روش شستشوی مبل ها، صندلی ها، کوسن ها و کاناپه به آسانی انجام می شوند و تازه به نظر می آیند. بخار نه تنها کثیفی و لکه های چرب را پاک می کند، بلکه سطوح در معرض تماس افراد را با از بین بردن آلرژن ها و میکروب های مضر، کپک ها، ساس ها و کنه های گرد و غبار استریل می کند. اگر برای استفاده از اینکار دستگاه بخارشو ندارید، اصلا نگران نباشید، کار بخارشویی را به ما بسپارید و از خدمات مبل شویی در منطقه نیاوران استفاده کنید.

بخارهای داغ باعث نرم شدن و از بین رفتن لک ها میشوند و نه تنها رنگ پارچه ها را هنگام برداشتن لک ها توسط پد تمیز کننده خراب نمیکنند بلکه رنگ پارچه را روشن می کنند. فقط مطمئن شوید که اثاثیه یا لوازم داخلی که قصد شستشوی آن را دارید می تواند در برابر آب مقاوم باشد.

مشکلات تمیز کردن کاناپه

مبل شویی در منطقه اندرزگو به روش بخارشویی

با مرور دستورالعمل های مراقبت از مبلمان پارچه ای، برای استفاده از روش بخارشویی آماده شوید. این اطلاعات معمولاً بر روی برچسبی که روی مبلمان به عنوان کدهای تمیز کننده چاپ می شوند، درج میشوند، که نشان می دهد روش شستشوی مجاز برای هرنوع از پارچه و ساختار چگونه است.

کد تمیز کردن S نشان می دهد که پارچه بهتر است با پاک کننده های محلول و نه با بخار شستشوی شود.

اگر کد درج شده W باشد، به این معنی است که دربرابر بخار ایمن است.

کد تمیزی X نشان می دهد که آب باعث آسیب دائمی به مواد می شود و بنابراین نمی توان از بخار استفاده کرد.

هشدار!

اگر جنس کاناپه شما مخمل، چرم یا سایر جنس های ظریف است، دستورالعمل های توصیه شده برای شستشوی مبلمان تان را بررسی کنید زیرا این مواد به دلیل رطوبت بیش از حد آسیب می بینند. همیشه قبل از شستشوی مبل، نقاطی را که کمتر در دید هستند مثل پشت نیمکت را با کمی بخار آزمایش کنید. برای پیشگیری از خراب شدن مبلمان تان تیم حرفه ای را برای اینکار انتخاب کنید، به این ترتیب هم مبلمان تان هم سالم و هم تمیز میمانند. اگر در منطقه اندرزگو نیاز به کمک تیم حرفه ای داشتید، با ما تماس بگیرید.

انتخاب دستگاه بخارشو برای مبل شویی

مبل شویی در منطقه ولنجک به روش بخارشویی

یک بخارشوی مدل دستی انتخاب کنید. موثر ترین آنها بخارشو های مخصوص اثاثیه یا لوازم داخلی هستند که برای این کار طراحی شده اند. بخارشوهایی که سری پارچه ای دارند برای خوشبو کردن لباس نیز مفید هستند، ابزارهای دیگر، لوازم جانبی دستگاه هستند که در فضاهای کوچک و گوشه مبل ها هم به خوبی کار می کنند و دارای اتصالات پارچه ای هستند. البته اگر بخواهید صرفه ی اقتصادی این کار را درنظر بگیرید باید کار را به تیم هایی که خدمات مبل شویی انجام میدهند، بسپارید. مجموعه ما برای خدمات مبل شویی منطقه ولنجک را هم تحت پوشش خود دارد.

مشخصات یک بخارشوی کارآمد برای مبل شویی

این نوع دستگاه ها برای استفاده دستی ساخته شده و شامل شیلنگ های اضافی و قطعات جدا شونده و سری های تمیز کننده پارچه ای میباشد. برخی از مدل ها را می توان با محلول های تمیز کننده که به طور خاص برای کار فرموله شده اند استفاده کرد. اگر می خواهید علاوه بر لکه و کثیفی بوهای بد را هم از بین ببرید، این ویژگی ارزشمند خواهد بود.

به دنبال لوازم جانبی تمیز کننده پارچه باشید. بسیاری از پکیج ها دارای مجموعه ای از لوازم جانبی هستند که شامل نازل زاویه دار با سر تخت است که برای بخارشویی پارچه ها طراحی شده است. اطمینان حاصل کنید که از نازل مخصوص که برای شستشوی روکش یا پوشاک تعبیه شده است، استفاده کنید. دقت کنید که باید از ماشینهای بخارشوی فرش صنعتی بزرگ اجتناب کنید زیرا این دستگاهها معمولاً ابزار تخصصی برای شستشوی مبل را ندارند.

8 نکته برای شستشوی مبل به روش بخارشویی

بهتر است این کار را در روزهایی انجام دهید که پنجره های منزل تان باز باشند. این امر با خروج گرما و رطوبت اضافی از تجمع بخار جلوگیری می کند. جریان هوای تازه نیز به مبل اجازه می دهد تا با اتمام کار مبل کاملاً خشک شود.

مبل شویی در منطقه پاسداران به روش بخارشویی با ثبات رنگ مبلمان

  1. ثبات رنگ را بررسی کنید.

خب، ثبات رنگ چیست؟ این ویژگی، مقاومت رنگ ها در برابر کهنه شدن رنگ یا محو شدن آن را نشان می دهد، البته می توانید در ویکی پدیا در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با استفاده از پد میکروفایبر که روی نازل چسبانده شده است، قسمت کوچکی از کاناپه را به آرامی با بخار تمیزکرده و پاک کنید، سپس بعد از 15 دقیقه ناحیه شستشو شده را بررسی کنید. اگر هیچ گونه تغییر رنگی ایجاد نشده یا زیاد آسیب ندیده است، می توانید بقیه قسمت ها را هم به همان روش تمیز کنید. البته بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن رنگ مبلمان تان کار شستشو را به نیروهای خدماتی ما در منطقه سکونت خودتان بسپارید. تیم آریاسازه خدمات مبل شویی را در منطقه پاسداران در خدمت شما عزیزان می باشد.

  1. ابتدا جاروبرقی بکشید.

هرگونه گرد و غبار، غذای یا لکه چربی باقی مانده و موهای حیوانات خانگی را با جارو برقی پاک کنید، این آلودگی ها اگر مرطوب شوند به سختی پاک میشوند. در صورت وجود بالشتک، ابتدا هر کدام را از هر طرف جاروبرقی بکشید.

  1. لکه های قدیمی و سخت را از قبل شستشوی کنید.

سعی کنید لکه سخت را با پاک کننده محلول مخصوص مبلمان به محل لکه اسپری کنید تا از قبل نرم شود. پس از 5 دقیقه، لکه را با پارچه ای جاذب پاک کنید تا لکه برداشته شود و محلول تمیز کننده اضافی را جذب کنید.

بسیاری از انواع چربی ها و کثیفی ها، از جمله خاک، باقی مانده غذا، چربی و فضولات حیوان خانگی را می توان با بخار تمیز کرد. برای لکه های روغنی، می توانید از پاک کننده های مخصوص و قوی تر استفاده کنید.

  1. سطح مورد نظرتان را از قبل بررسی کنید.

مبل شویی در منطقه فرمانیه با استفاده از امولسیفایر

از امولسیفایر خاک برای از بین بردن ذرات خاک استفاده کنید. محلول امولسیفایر را روی کل کاناپه و همه ی کوسن ها بمالید و بگذارید مواد برای چند دقیقه بمانند.

سپس، کمی از محلول تمیزکننده مخصوص اثاثیه یا لوازم داخلی را برروی مبلمان اسپری کنید، هر لکه یا آلودگی باقی مانده باید در جلسات بعدی بخارشویی شستشو شود. اگر ساکن فرمانیه هستید با ما تماس بگیرید تا کمک تان کنیم.

  1. دستگاه را آماده کنید.

قبل از استفاده از دستگاه بخارشو، معمولاً مخزن آب آن را جدا کرده و آن را با آب و کمی محلول تمیز کننده مخصوص جنس پارچه تان طبق توصیه ها، پر کنید. لوازم جانبی مناسب سطح تان را انتخاب کنید، که ممکن است یک برس گرد یا تخت یا یک پد پارچه ای باشد.

قبل از شروع به کار با دستگاه، ابتدا اجازه دهید یک دور دستگاه در فضای آزاد بخار اولیه خود را تخلیه کند تا آب اضافی به طور کامل تخلیه شود. این امر باعث تمیز شدن بخار خروجی می شود. از تنظیمات توصیه شده برای روکش اثاثیه یا پارچه ها استفاده کنید تا رطوبت زیادی به پارچه نفوذ نکند و بیش از حد خیس نشود.

  1. با بالش های پارچه ای شروع کنید.

سطوح پارچه را بخار کنید که با رسیدن بخار به آن مرطوب می شود. بلافاصله نازل را روی مناطق مرطوب بکشید تا رطوبت اضافی و محلول تمیز کننده از سطح خارج شود.

سطح مبلمان تان را تکه تکه تمیز کنید و رطوبت باقی مانده را با مکنده مخصوص بمکید. نیازی نیست سطح مبل تان بیش از حد مرطوب شود،  که باعث خیس شدن پارچه شده و زمان بیشتری برای خشک شدن نیز نیاز داشته باشد.

  1. اجازه بدید کاناپه خشک شود.

پس از اتمام کار بخارشویی، کمی زمان می برد تا پارچه خشک شود. این امر بستگی به میزان رطوبت خروجی بخار و آب و هوای محیط کارتان دارد. می توانید با باز کردن پنجره های بیشتر در حین کار و استفاده از پنکه ایستاده یا حتی سشوار، کار را سریعتر پیش ببرید.

اگر لکه ای روی پارچه مبلمان باقی بماند، احتمالاً مجبور خواهید بود که فرایند بخارشویی را تکرار کنید. برای داشتن یک کاناپه ای با ظاهری تمیز، سعی کنید وقتی کاناپه کاملاً خشک شد جاروبرقی بکشید. این مرحله هرگونه خاک باقی مانده را که در اثر بخار جابجا شده است اما توسط تمیز کننده برداشته نشده است، برطرف می کند.

  1. از پاک کننده قوی به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

اگر این تکنیک ها به اندازه کافی خوب کار نمی کنند، همیشه می توانید از پاک کننده های قوی استفاده کنید. برای لکه های قهوه  یا روغن از محلول های مخصوصی که برای حذف لکه های تیره رنگ فرموله شده است، استفاده کنید.

ابتدا سطح را مرطوب کنید اگر از اسفنج برای پاک کردن هرگونه لکه استفاده می کنید، محلول را مستقیماً روی پارچه اسپری کنید. چنین راه حل هایی را ابتدا بر روی قسمت هایی از مبلمان که به آسانی قابل مشاهده نیست آزمایش کنید.