فهرست مطالب

وسایل کاربردی آشپزخانه

۱. دستکش اسکاچ‌دار

وسایل کاربردی آشپزخانه

دستکش اسکاچ‌ دار، همان طور که از اسمش پیداست، دستکشی است که اسکاچ هم دارد. با این دستکش‌های تلفیقی دیگر نیازی به استفاده از اسکاچ جداگانه نیست. قسمتی از دستکش که روی کف دست قرار می‌گیرد، دارای زائده‌های ریزی است که به‌جای اسکاچ عمل می‌کنند؛ یعنی با این دستکش‌ها می‌توانید از کف دست خود برای شست‌وشو استفاده کنید. برخی دستکش‌های اسکاچ‌دار حتی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید آنها را برعکس بپوشید (طوری که سطح اسکاچی دستکش در سمت روی دست قرار بگیرد) و به‌عنوان دستکش معمولی استفاده کنید.

۲. محافظ انگشت

خردکردن صحیح آدابی دارد که اغلب‌مان رعایت نمی‌کنیم و به همین دلیل انگشتان نازنین‌مان همیشه در خطرند! پیشنهاد ما به شما استفاده از محافظ‌های مخصوص کار با چاقو ست، محصولی که همچون سپری محافظ از برخورد تیغه کارد با ردیف انگشتان جلوگیری کرده و آشپزی ایمن‌تری را برایتان رقم می‌زند. البته، استفاده از محافظ انگشت شاید اوایل برایتان راه‌دست نبوده و حتی جلوی سرعت‌عمل‌تان را هم بگیرید، اما با چند بار استفاده احتمالا عادت می‌کنید.

۳. گیره ملاقه

از دیگر کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه می‌توان به گیره ملاقه اشاره کرد. درصورت وجود فضای کافی در کنار اجاق‌گاز می‌توانید از جاملاقه‌ای‌های ایستاده یا خوابیده استفاده کنید، اما گزینه دیگری هم هست که اتفاقا به‌درد آشپزخانه‌های کم‌جا می‌خورد: گیره ملاقه که روی خود قابلمه یا تابه سوار شده و هیچ فضایی از روی کابینت را اشغال نمی‌کند. ولی یادتان باشد که گیره ملاقه تنها در مواقعی قابل‌استفاده خواهد بود که نیازی به گذاشتن درِ قابلمه نیست.

۴. خردکن دستی طنابی

احتمالا شما هم برای خردکردن‌های کم‌حجم تمایلی به کار با غذاساز ندارید، چراکه همیشه به سختی جابه‌جاکردنش نمی‌ارزد! ازجمله لوازم جایگزین می‌توان به خردکن‌های دستی طنابی اشاره کرد که هم جمع‌وجورند و هم آسان‌مصرف. برای کار با خردکن‌های این مدلی باید دسته طنابی دستگاه را چند باری پشت‌سرهم بکشید تا تیغه‌ها به چرخش دربیایند. خردکن‌های این مدلی برای مصارف سبک و دم‌دستی از غذاساز راحت‌ترند.

۵. سیر خردکن چرخشی

اغلب سیر خردکن‌های رایج انبری‌شکل بوده و به‌دلیل مکانیسم فشاری برای همه راحت نیستند، اما گزینه دیگری هم پیش روی شماست که شاید تابه‌حال نمی‌دانستید: سیر خردکن چرخشی که به‌جای فشار عمودی با چرخش به طرفین کار می‌کندالبته که کار با سیر خردکن‌های چرخشی هم می‌تواند کمی چالشی باشد، ولی به امتحان‌کردنش می‌ارزد؛ شاید دیدید که این مدلی برایتان راحت‌تر بود!

۶. سیب خردکن

تقسیم میوه‌ها به قطعات مساوی برای خیلی‌ها کار حوصله‌سربری است، اما آیا می‌دانستید که لوازم به‌خصوصی هم برای راحت‌ترکردن کار تقسیم و برش در بازار موجودند؟ سیب خردکن ازجمله لوازم پیشنهادی ماست که هم سیب کامل را به قطعات مساوی برش زده و هم وسط سیب را جدا می‌کند؛ همه اینها در تنها یک حرکت! برای کار با خردکن‌های لبه‌تیز به فشار زیادی نیاز نیست، اما اسلایسرهای ارزان معمولا کندتر بوده و فشار بیشتری می‌طلبند.

۷. چنگال اسلایسر سوزنی

تقسیم برخی مواد غذایی به اسلایس‌های باریک و مساوی کار طاقت‌فرسایی است، مثل گوجه و پیاز؛ گوجه به‌دلیل دارابودن بافت نرم و آبدار به‌راحتی قابل‌تقسیم به اسلایس‌های نازک و هم‌اندازه نیست، پیاز هم به‌دلیل لایه‌لایه‌بودنش همین‌طور.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

ازجمله لوازم کمکی برای برش‌زدن این قبیل مواد غذایی می‌توان به چنگال اسلایسر سوزنی اشاره کرد که برای سیب‌زمینی و مرکبات هم اتفاقا به‌درد می‌خورد. چنگال اسلایسر را باید در هدف برش کاشته و سپس تیغه کارد را از فضای خالی بین چنگال‌ها فرو ببرید. این محصول از برخورد چاقو با انگشتان هم جلوگیری می‌کند.

۸. آبلیموگیر اسپری ‌ای

محصولی که در تصویر می‌بینید، نه فقط برای لیمو، بلکه برای سایر مرکبات هم قابل‌استفاده است. باید در سر لیمو یک برش مقطعی ایجاد کرده و سپس پایه آبلیموگیر را با اندکی فشار به داخل لیمو فرو ببرید؛ حالا می‌توانید آبلیموی تازه را با خود لیمو روی سالادتان اسپری کنید.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

البته، این‌طور که به نظر می‌رسد، مقداری از لیمو احتمالا هدر خواهد رفت، اما به‌هرحال وسیله جالب و مفرحی برای ایجاد تنوع روی میز غذاست!

۹. ظرف تخمه‌خوری

برای تخمه‌خوری یک پیاله تخمه و یک پیش‌دستی کافی است! اما به ظرف مخصوصی برای تخمه‌خوری برخوردیم که شاید برای همه آشنا نباشد، ظرفی برای تخمه‌خورهای قهار که هم‌زمان دارای پیاله تخمه و مخزن پوست تخمه است.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

سهولت در استفاده مهم‌ترین مزیتی است که می‌توان برای چنین محصولی برشمرد. برخی از این ظروف حتی از قابلیت نگهداری موبایل هم برخوردارند؛ یعنی می‌توانید از یک وسیله هم‌زمان به‌عنوان سه چیز استفاده کنید: پایه موبایل، پیاله تخمه و پیش‌دستی! این محصول اگرچه در بازار به‌اسم ظرف تخمه‌خوری معروف شده، برای کلا تنقلات قابل‌استفاده است.

۱۰. ذرت دانه‌کن

دانه‌کردن ذرت خام کار وقت‌گیری است و خیلی هم راحت نیست، اما به ابزار کار که مجهز باشید، چندان هم کار سختی نخواهد بود. ذرت دانه‌کن‌های مدل تصویر بالا را تنها باید از بالا به پایین روی بدنه بلال بکشید؛ تیغه دستگاه ذرت‌ها را کنده و در مخزن می‌ریزد.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

مدل دیگری هم هست که حلقه‌ای است؛ یعنی سر بلال در وسط حلقه قرار می‌گیرد و ذرت‌ها با کشیدن حلقه به پایین دانه می‌شوند، اما ذرت دانه‌کن‌های حلقه‌ای را تنها می‌توانید برای دانه‌کردن بلال‌هایی استفاده کنید که هم‌اندازه حلقه وسط دستگاه باشند.

۱۱. مگنت جداکننده

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی چیزی را ورقه‌ای برش می‌زنید، مثلا پنیر، به لبه چاقو می‌چسبد و ورقه‌‌ها، آن‌طور که باید، تمیز و مرتب پشت‌سرهم ردیف نمی‌شوند!

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

مگنت جداکننده وسیله جالبی برای حل این مشکل است؛ مگنت‌ها در دو طرف لبه چاقو قرار گرفته و از چسبیدن و ورقه‌نشدن جلوگیری می‌کنند.

۱۲. زرده‌گیر

محصولی که در تصویر می‌بینید، هیچ شباهتی به زرده‌گیر ندارد و اگر نمی‌گفتیم، احتمالا هر حدسی می‌زدید جز جداکننده زرده تخم‌مرغ! پس از اینکه تخم‌مرغ‌ها را در کاسه شکستید، سر کاکتوس را برداشته و با قراردادن بالای سر زرده کمی فشار دهید؛ زرده به‌داخل کشیده شده و به‌این‌ترتیب از سفیده جدا می‌شود.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

ناگفته نماند که خرید این زرده‌گیر کاکتوسی بالای ۱۰۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد، امازرده‌گیرهای خیلی ارزان‌تری هم در بازار موجودند که البته به این خوشگلی نیستند!

۱۳. دلمه‌پیچ

دلمه‌پیچی، طوری که دلمه‌ها همه یک‌دست بوده و وا نروند، کار هرکسی نیست و مهارت خاص خودش را می‌طلبد. اگر در پیچیدن دلمه ماهر نیستید و به سرعت‌عمل بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما امتحان‌کردن یکی از این دستگاه‌های دلمه‌پیچ است.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

برای کار با دستگاه دلمه‌پیچ تنها باید برگ مو یا کلم را در سر دستگاه قرار داده و مواد دلمه را که ریختید، دستگیره دستگاه را تا انتها بکشید؛ خود دستگاه کار تاکردن و پیچیدن دلمه را برایتان انجام می‌دهد. با این دستگاه می‌توانید هم در قت صرفه‌جویی کنید و هم دلمه‌هایی یک‌اندازه بپیچید.

۱۴. کف‌ساز دستی

برای درست‌کردن یک کاپوچینوی پرکف لزوما نیازی به هزینه‌کردن برای خرید اسپرسوسازهای کف‌سازدار یا دستگاه کف‌ساز نیست. با این کف‌سازهای دستی هم که باتری‌خورند، می‌توان کف خوبی ساخت.

وسایل کاربردی آشپزخانه

البته که شاید کیفیت کف کف‌سازهای دستی به‌پای دستگاه‌های کف‌ساز آنچنانی نرسد، اما خب کارساز و به‌صرفه‌ترند، ولی یادتان باشد که برای گرفتن نتیجه خوب از کف‌سازهای دستی باید حوصله به‌خرج دهید.

۱۵. اسلایسر کره

اسلایسر کره ابزاری کاربردی برای برش‌زدن کره به‌صورت تکه‌های تمیز و یک‌دست و بدون دخالت مستقیم دست است.

وسایل کاربردی آشپزخانه

قالب کره در مخزن دستگاه قرار می‌گیرد و سپس برای هر بار مصرف کافی است به اهرم شستی دستگاه فشار دهید تا کره به‌صورت ورقه‌ای از زیر دستگاه خارج شود. نیازی هم به تخلیه دستگاه پس از هر بار مصرف نیست و می‌توانید دستگاه را تا اتمام قالب کره در یخچال نگهداری کنید.

۱۶. اسلایسر آناناس

آناناس میوه راحتی برای پوست‌کندن و اسلایس‌کردن نیست، اما اگر آناناس پای تقریبا ثابت سبد خرید شماست، چرا اسلایسر آناناس نمی‌خرید؟!

اسلایسر آناناس وسیله مخصوصی برای جداکردن مغز آناناس و برش گوشت آناناس به‌صورت حلقه‌ای است. با خرید اسلایسر آناناس می‌توانید آناناس تازه را به‌همان شکیلی آناناس‌های کنسروی سرو کنید.

وسایل کاربردی آشپزخانه

سر آناناس را که برش زدید، اسلایسر را روی آناناس قرار داده و با اندکی فشار به‌سمت پایین بچرخانید؛ با این کار گوشت آناناس به‌صورت حلقه‌ای از هم پوست و هم مغز آن جدا می‌شود. هرچه تیغه اسلایسر تیزتر باشد، به فشار کمتری احتیاج خواهد بود. از پوسته باقی‌مانده هم که درسته است، می‌توانید برای میوه‌آرایی و سرو استفاده کنید.

۱۷. اسلایسر تخم‌مرغ دوقلو

اغلب اسلایسرهای تخم‌مرغ برای برش حلقه‌ای کاربرد دارند، اما اسلایسرهای دوقلویی هم در بازار موجودند که از امکان برش شعاعی نیز برخوردارند. جالب است که اسلایسرهای دوقلو چندان هم گران‌تر از مدل‌های تک‌کاره نیستند.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

۱۸. قابلمه آبکش سرخود

قابلمه‌های آبکش سرخود به‌اسم پاستاپز هم معروف‌اند. با قابلمه‌های این مدلی دیگر نیازی به آبکش نخواهید داشت، چراکه درِ خود قابلمه سوراخ‌دار بوده و با فقط اندکی کج‌کردن قابلمه در سینک ظرف‌شویی به‌راحتی می‌توانید، عمل آبکش‌کردن را بدون کثیف‌کردن هیچ وسیله اضافه‌ای انجام دهید.

ووسایل کاربردی آشپزخانه

قابلمه‌های آبکش سرخود برای به‌خصوص برنج و پاستا خیلی به‌دردبخورند و حتی می‌توان گفت که در وقت هم صرفه‌جویی می‌کنند، چون بالاخره یک ظرفْ کمتر می‌شوئید!

۱۹. قالب یخ ‌ساز کروی

اگر از شکل یخ‌های چهارگوش خسته شده‌اید و به‌دنبال تنوع می‌گردید، قالب یخ‌ساز کروی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

وسایل کاربردی آشپزخانه

با استفاده از این قالب‌های مخصوص می‌توانید یخ‌های توپی درست کنید و کنجکاوی کسانی را که با قالب‌های این مدلی آشنا نیستند، برانگیزید!

۲۰. هسته‌گیر آلبالو

هسته‌گیر آلبالو که وسیله ناآشنایی نیست، اما اغلب هسته‌گیرهایی که می‌شناسیم، از قابلیت هسته‌گیری هم‌زمان چند آلبالو برخوردار نیستند.

وسایل_کاربردی_آشپزخانه

این مدل هسته‌گیری که در تصویر می‌بینید، هسته ۵ آلبالو را هم‌زمان جدا کرده و به‌مقدار زیادی در وقت صرفه‌جویی می‌کند.