طراحی ویلا


طراحی ویلا

 

طراحی ویلا و ایده پردازی آن یکی از چالش های مهم در معماری و مخصوصا برای معماران است. ایده هایی که میتواند یک چالش و سبکی پدید آورد تا تمام خواسته های کارفرما را محقق نماید.
بهترین فرصت برای پیاده کردن ایده های معماری خلاقانه و جذاب طراحی ویلا است. فرصتی که در آپارتمان ها، کوچه‌های تنگ و محله‌های پر تراکم وجود ندارد. یک خانه ویلایی را تصور کنید که محوطه باز وسیعی در اطراف خود دارد: آزادی مطلوبی برای اجرای طرح‌های متنوع. طرحهایی که نظر هر رهگذری را جلب می کند و استقلال، زیبایی و خلاقیت را به رخ می کشد.

طراحی ویلا

این موضوع بزرگترین عامل در اجرای ویلاهای خاص است. بدین رو دیگر، اجرای ساختمان هایی با فرم های نامعمول، شیشه بندی های وسیع و کنسولهای بلند، رویا و دور از انتظار نیست.
حتی برای زمین های کوچک و محدود هم می توان طرح زیبا و یکتایی ارائه داد که مشابهش درجای دیگری نباشد.
چهار وجه نمای ویلا بازی حجمی، تداخلات صفحه ها، بیرون زدگی ها و تو رفتگی‌ها، گرافیک و ترکیب بندی خاصی را به وجود می آورد. در نظر گرفتن تناسبات صحیح و بیان یک کانسپت خاص، سمت و سوی اتود‌های طراحی را تعیین می‌کند.
طراحان و آرشیتکت‌های خلاق و با جسارتی در گوشه و کنار دنیا سعی در تبدیل ایده‌های معماری خود به ویلاهای تفریحی و اقامتی دارند. چرا که ویلاها کمتر تابع ضوابط سختگیرانه هستند. ترکیب این ایده‌ها با طبیعت بکر، ساختمان ویلا را مانند یک اثر هنری در یک پس زمینه سبز و شاداب نمایان می‌کند.
ادغام اجزای سخت و صلب ساختمانی در پوشش گیاهی لطیف، زنده و رو به رشد. علاوه بر خلاقیت نیاز به دانش، آگاهی و حس طبیعت دوستی دارد. با افزایش تسلط المان های طبیعی بر ساختمان ویلا، طراحی ویلا ارگانیک و پایدار و سبز مورد توجه قرار می گیرد.
ایده ها می توانند بسیار خاص و انتزاعی و یا کلاسیک و سنتی باشند
اگرچه ایده پردازی حد و مرز مشخصی ندارد، اما در هر مرحله باید به قابلیت اجرایی آن نیز توجه داشت. شرکت طراحی ویلا که به روز ترین تکنولوژی‌ها را در ساخت ویلا به خدمت می گیرد. می تواند ایده های ابتکاری که تا بحال اجرا نشده اند را به فضاهای معماری ویلا تبدیل کند.
لزوما خلاقیت و ایده پردازی نباید به فرم ها و فضاسازی‌های پیچیده منجر شود. یک ایده ساده اما جدید و متفکرانه می تواند .ویلاهای بسیار زیبا و راحتی را برای افراد با سلیقه های مختلف خلق کند.
نرم افزارهای قدرتمند کامپیوتری، امکان تجزیه و تحلیل محاسبات سازه ای و مدلسازی حجم و نمای پیچیده ویلا را مقدور می کند. اما این به تنهایی کافی نیست. قطعا یک تیم حرفه ای متخصص است که پروژه ساخت ویلا را هدایت کرده و به پیش می‌برد.
تجربه بی نظیری منتظر شماست
ویلایی را تصور کنید که بخشی از آن به صورت کنسولی عظیم طراحی شده است. حال ممکن است این کنسول یک تراس بزرگ باشد و یا یک فضای داخلی و محفوظی باشد .
شیشه های سرتاسری از کف تا سقف که نمای ویلای مدرن را می پوشانند .نیز حس مشابهی را خلق می کنند. این ایده ها به ترکیبات حجمی و نمای ویلا محدود نمی شوند و تا طراحی داخلی ویلا پیش می روند. فرمهای خاص در سقف، دیوارها، فرم بازشوها و پنجره ها، فضای داخلی ویلا را پویا، جذاب و متنوع .می کند. نوع سبک و ایده پردازی آن تحت تاثیر سبک طراحی ویلا می باشد.
در دکوراسیون داخلی ویلا لوکس، ایده پردازی پایان ناپذیری وجود دارد. متریال جدید، صنعت رو به رشد مبلمان و تاسیسات روشنایی و نورپردازی مدرن. فضای داخل ویلا را تبدیل به صحنه طرح و ایده های ناب می کند.

طراحی ویلا

اجرای شیشه های سکوریت و مسلح در دهانه های بزرگ با تکنیک های خاصی امکان پذیر است . مرز فضایی بین داخل و فضای طبیعی پیرامونی ویلا را کمرنگ می سازد.
بالکن، تراس، پاسیو و عرشه ها فضاهای مهمی در ساخت خانه ویلایی هستند. شاید بتوان ادعا کرد. این فضاهای میانی به اندازه فضاهای داخلی ویلا مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی در میان طبیعت هستید، ترجیح می دهید بیشتر وقت خود را با استراحت، تفریح و ورزش در آن بگذرانید. در عین اینکه از فضای خدماتی و پشتیبانی ویلا نیز بهره مند باشید.

طراحی ویلا

اما غافل نشویم از دورهمی و صرف غذا با دوستان و خانواده روی یک تراس بزرگ، با اضافه کردن یک شومینه و باربیکیو، در زمستان هم قابل استفاده و حتی لذت بخش تر است.
در عین اقامت در یک طراحی ویلا مدرن لاکچری، از امکانات لوکس و تفریحی خصوصی آن مانند استخرهای روباز و سرپوشیده، سونا و جکوزی، زمین تنیس، عرشه های آفتاب گیر و سینمای خانگی، اتاق بیلیارد و … بهره می برید. همزمان هوای تازه، سرسبزی و طراوت طبیعت زیبا را با تمام وجود حس می کنید، حس خوشایندی از تجربه همزمان مدرنیته، تکنولوژی و طبیعت بکر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *